Poradnik dla podróżnych oraz organizatorów turystyki

Przed nami okres świąteczny, a dalej weekend majowy i w końcu wakacje. Perspektywy wygaszania pandemii koronawirusa nie są jednak najlepsze, a przecież wielu z nas od miesięcy planowało dalekie wiosenne i letnie wycieczki.

Jeśli i Ty wykupiłeś taki wyjazd z biurem podróży to pewnie zastanawiasz się co aktualnie możesz zrobić, a przede wszystkim czy możesz odwołać wycieczkę i odzyskać zapłacone pieniądze?

Odpowiedź brzmi: TAK! ??

Możliwość odstąpienia od umowy zawartej z biurem podróży przewiduje art. 47 ustęp 4 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Podróżny jest uprawniony do odstąpienia od takiej umowy w sytuacji wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności występujących w miejscu docelowym lub jego najbliższym sąsiedztwie, które mają znaczący wpływ na realizację imprezy turystycznej lub przewóz podróżnych do miejsca docelowego.

Co to oznacza w praktyce?

Jeśli masz wykupiony wyjazd do krajów dotkniętych epidemią koronawirusa (czyli aktualnie w zasadzie wszystkich), możesz w każdej chwili złożyć organizatorowi wycieczki oświadczenie, że odstępujesz od umowy i żądasz zwrotu zapłaconej kwoty (całości czy też nawet zaliczki)! ?

Pamiętaj, że nie przysługują Ci jednak dodatkowe odszkodowania, w tym zwrot za samodzielnie wykupione atrakcje (niezapewnione przez organizatora).

Ważne, że oświadczenie musi dotrzeć do organizatora przed datą wyjazdu, więc nie zwlekaj i już dzisiaj zadbaj o swoje interesy!

Po więcej szczegółów zapraszamy na udostępnioną stronę Ministerstwa Rozwoju lub bezpośrednio do nas poprzez wiadomość prywatną lub mailową.

https://www.gov.pl/web/rozwoj/poradnik-dla-podroznych-oraz-organizatorow-turystyki?fbclid=IwAR1NW65A1DBc3_TtSSkXHtftEBFMvhZz6n7KqBP2HZbjGz82r9Gi4mEN-OQ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spis treści

Skip to content